Oglas Za Posao Carinski Referent2

Job application Customs officer

Ako tražite dinamičan i izazovan posao, timski ste igrač otvoren za razvoj svojih vještina, ovo je prava prilika za vas.

Zenšped tim traži podršku u sektoru Carinskog poslovanja na poziciji Carinski referent.

Tražimo pojačanje!
Priključi se ZenŠped timu.

Kompanija Zenšped Group pruža savete i realizuje usuge i u najsloženijim poslovima, posebno u oblasti organizacije pomorskog prevoza i špedicije prilikom izvoza i uvoza najrazličitijih roba, a izrasla je iz jedne od prvih privatnih inicijativa u regionu još 1992. godine. Uspešna saradnja sa većinom klijenata traje više od deset godina, a sa nekima i od samog osnivanja kompanije, što ukazuje na dugoročne partnerske odnose i međusobno poverenje. Najviši kvalitet usluga proizilazi iz apsolutne posvećenosti poslu i spremnosti tima da kontinuelno unapređuje svoja znanja, kako bi sigurno i pouzdano realizovao i najsloženie zadatke.
Zenšped tim sada traži novog kolegu, sa kojim će da dijeli iste vrijednosti, za rad u sektoru Carinsko poslovanje na poziciji Carinski referent.

Opis posla

  • Obavlja komunikaciju prema klijentu prema procedurama pružanja usluge carinjenja
  • Pribavlja potrebnu dokumentaciju u cilju izdavanja naloga za carinjenja
  • Priprema dokumentaciju neophodnu za stavljanje robe u carinski postupak
  • Dostavlja nalog za rad sa pripadajućom dokumentacijom nadležnoj carinskoj ispostavi
  • Priprema ili koordiniše sa drugim operativnim sektorima obezbeđivanje ostale prateće dokumentacije za carinjenje
  • Kreira zahteve za inspekcijske poslove (po potrebi specifikacije) i pribavlja prateću dokumentaciju
  • Izrađuje dokumentaciju za carinjenje – JCI
  • Priprema ili koordiniše obezbeđivanje ostale prateće dokumentacije za carinjenje
  • Prima i analizira nalog za carinsko zastupanje
  • Pribavlja dozvole raznih inspekcijskih službi (sanitarnih, tržišnih i slično)
  • Komunicira i koordiniše rešavanje eventualnih problema u postupku sa KAM, KSM ili strateškim klijentom
  • Predaje neophodnu dokumentaciju i komunicira sa predstavnicima carine u vezi postupka carinjenja
  • Preuzima i proverava potrebnu dokumentaciju od vozača, KAMa, KSM, skladišta, klijenta
  • Prisustvuje pregledu robe
  • Priprema i dostavlja informacije za fakturisanje
  • Ažurira informacioni sistem po obavljenom poslu

Uslovi

  • Minimum 3 godine radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima
  • Poželjno posedovanje agenture za licenciranog carinskog zastupnika
  • Minimum IV stepen stručne spreme
  • Poznavanje osnova rada na računaru
  • Poželjno znanje engleskog jezika – osnovni nivo

Prijave i CV biografije možete poslati na email adresu: info@zensped.me